Praktyczna bluza na każdą porę roku

Square

Wakacyjne wypady na camping, długie jesienne spacery czy zimowe wędrówki po górach wymagają spakowania niezbędnego ekwipunku, którego ważną częścią są ciuchy. Co warto zabrać ze sobą niezależnie od pory roku, warunków pogodowych, a nawet panującej mody?

Przytulny materiał do zadań specjalnych

Bluza z polaru, bo o niej mowa, ma wiele zalet i można ją znaleźć w niemal w każdej szafie. Polar to przytulny i otulający ciepłem materiał, który zrobił furorę wśród miłośników aktywnego stylu życia i wszystkich tych, którzy nade wszystko cenią sobie wygodę. Wynaleziony w 1979 roku przez amerykańską firmę Malden Mills materiał zapoczątkował rewolucję w produkcji odzieży turystycznej. Podobno inspiracją do jego powstania było futro niedźwiedzia polarnego. Dzięki swojej oddychalności i właściwościom hydrofobowym, czyli odpychania wody, polar nawet w trudnych warunkach zapewnia ciepło i suchość. Dzięki tym cechom bluza z polaru jest niezastąpionym towarzyszem wypadów za miasto niezależnie od panujących warunków i pory roku.

Bluza polar zawsze na czasie

Producenci bluz z polaru prześcigają się w pomysłach na ciekawe wzory, fasony, połączenia kolorów i praktycznych rozwiązań. Niezależnie od tego, jaki styl jest nam najbliższy, praktyczna bluza polarowa w wybranym fasonie to doskonały wybór na chłodniejsze dni. Poza wszystkimi wymienionymi wcześniej zaletami materiał ten jest wyjątkowo lekki, niegniotący i niezwykle trwały. Dzięki temu łatwo go spakować do plecaka czy walizki. Jest też dobra wiadomość dla alergików. Polar nie uczula! Bluza polar to zdecydowany must have nie tylko na sezon jesienno-zimowy.