Buty na deskorolkę – vans old skool

Square

Zanim pojawiły się pierwsze buty do jazdy na deskorolce, skaterzy jeździli boso. A potem przyszedł czas na odpowiednio zaprojektowane buty. Podeszwa tych butów powinna, być odpowiednio gruba, by zapewnić amortyzację podczas lądowania, ale nie za gruba, by można było wyczuć podeszwę. Równie ważna jest sztywna konstrukcja. Sprawia ona, że noga ma stabilne oparcie. Co ważne, noga powinna leżeć w bucie idealnie, by uniknąć obtarć zwłaszcza podczas wyczynowej jazdy.

Historia butów Old Schoolowe Vansy

Firma Vans pokazała, że aby utrzymać  nie trzeba wymyślać wszystkiego od nowa. Pierwsze buty zostały zaprojektowane w 1960 roku. Obecny model Vansów Old School wyprodukowany w 1977 roku różni się kilkoma modyfikacjami zapewniającymi większy komfort użytkowania. Jednym z nich jest wewnętrzna wkładka, która pomaga dopasować but do stopy. W przeciwieństwie do pierwszego modelu, dzisiejsze Vansy są wykonane nie z lnu, a z materiałów syntetycznych.

vans old skool

Personalizacja butów

Na popularność marki Vans wpłynęło wiele czynników. Jednym z nich było na pewno rozpoznawalność i solidne wykonanie, ale również warianty kolorystyczne i możliwość personalizacji. Według anegdoty, pierwszą para spersonalizowanych vansów uszyto na prośbę klienta, który poprosił o buty w wybranym kolorze.  Założyciel firmy powiedział, że uszyje mu buty jeśli ten przyniesie mu kolorową tkaninę. Jeśli chodzi o kolor, buty Vans, były jednokolorowe, z czasem jednak firma wprowadziła nowe modele. Lekkie buty w barwne wzory stały się popularne również wśród gwiazd i stały się elementem popkultury. Zamawiając konkretną parę butów np. buty Vans Old School można je dopasować do potrzeb na odpowiedniej platformie. Możesz dopasować nie tylko kolor, ale i inne elementy np. podeszwę.