Z czym nosić damski żakiet? Propozycję stylizacji!

Square

Są elementy garderoby, które powinny zasilać każdą szafę. Jedną z takich pozycji jest damski żakiet. Bardzo dobrze dopełnia niemal każdą stylizację. Od klasycznego stroju na ważne spotkanie, poprzez dopasowany, sportowy styl, a kończąc na wyjściu do pracy — żakiet wpasuje się w niemal każdą okazję. Mimo że ten rodzaj ubrania pierwotnie przeznaczony był dla mężczyzn, to lata modowej rewolucji postawiły go na piedestale kobiecego must have. 

Odrobina elegancji 

Damskie żakiety przez lata kojarzyły się głównie z eleganckim ubiorem i wymaganym, w wielkich korporacjach tzw. dress codem. Elegancja jednak nie musi być kojarzona głównie z pracą w biurze. Na luźne spotkanie przy lunchu idealnie sprawdzi się spódnica medium ze standardowym podkoszulkiem. Wykończeniem stroju będą wysokie sneakersy i dwurzędowy żakiet damski, który doskonale się układa i podkreśla nieszablonowy zestaw. Kolacja? Strój wieczorowy często kojarzony jest z długą suknią, tymczasem można ją zastąpić klasycznym garniturem lub tanią, marynarką damską. Dostępne modele są bogate w żakiety sięgające połowy uda, dzięki temu służą również jako dodatek do stylizacji lub posłużą za sukienkę. Często oryginalne zdobienia dodają charakteru, a tego typu żakiety będą doskonale komponować się ze szpilkami, ale też butami typu converse. 

Do sukienki i do spodni

Wbrew pozorom uniwersalny element, jakim jest żakiet damski Yups można, skomponować niemal z każdym strojem. Żakiet założony na sukienkę z butami typu mokasyny będzie się prezentował fenomenalnie z paskiem przełożonym w talii. Decydując się na spodnie, warto sięgnąć po marynarkę, która będzie do pasa. Bardzo często występują one w komplecie ze spodniami i warto brać pod uwagę wspólny zakup pod względem uniwersalności stroju na przyszłość.  Monochromatyczne zestawy co zawsze na topie.