Najgorętsze modowe trendy na sezon 2022/2023

Square

Moda zmienia się co roku, a projektanci dbają o to, by nigdy nie była nudna. Co prawda w przygotowywanych kolekcjach zawsze widać jakąś inspirację poprzednimi latami, jednakże wzorowanie się na pewnych rozwiązaniach jest czymś zupełnie innym niżeli ich dosłowne odtwarzanie. W sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 też na pewno nie będzie nudy. Neutralne ziemiste barwy będą przełamywane kwiecistymi wyrazistymi printami, a zgrabne delikatne płaszczyki zostaną zastąpione przez krótkie skórzane kurtki z futerkiem, dobierane do wysokich masywnych kozaków na platformie.

Total pink look

Już za sobą mamy czasy, w których róż był zarezerwowany wyłącznie dla małych dziewczynek. Lata temu przestał być infantylny i delikatny, a stał się wręcz symbolem kobiecej siły, pewności siebie i świadomości własnych atutów. Stylizacje z delikatnymi kwiatowymi sukienkami mogą sprawdzić się nawet jesienią i zimą, ale jeśli ten róż chce się nosić w sezonie 2022/2023, koniecznie trzeba pójść z nim na całość i przeciągnąć go na wszystkie elementy stroju. Różowa sukienka powinna zostać okryta różową marynarką, płaszczem lub nawet ciepłym swetrem wykonanym z wełny. Kroje powinny być dość proste i klasyczne, aby nie przesadzić. Róż w zestawieniu z fikuśnymi modelami ubrań mógłby nabrać nieco kiczowatego wyglądu, a w modzie – jak i w życiu – najważniejszy jest jednak zdrowy balans i dążenie do równowagi.

Klasyka ma postać kraty

Nie ma chyba drugiego tak „jesiennego” wzoru jak krata. Za każdym razem, gdy tylko pogoda staje się bardziej kapryśna i coraz częściej zaczyna dochodzić do opadów deszczu, nagle miejskie ulice wypełniają się trenczami, koszulami i luźnymi oversizowymi kurtkami – oczywiście ze wzorem mniejszej lub większej kratki. Latem i wiosną stawia się na kwiaty, a zimą i jesienią właśnie na przeplatankę pionowych i poziomych linii. Inspiracji nie trzeba daleko szukać, bo od lat pojawiają się one w kolekcjach największych i najsłynniejszych domów mody oraz modowych marek. Wystarczy rzucić okiem na ostatnie pokazy Gucci oraz Chanel. Kultowym jesiennym elementem garderoby są też oczywiście szaliki Burberry, na których również występuje słynny wzór delikatnej czarno-czerwonej kraty, która wspaniale konstatuje z beżem miękkiego materiału.

Odrobina błysku na wieczór

Pomimo mało przychylnej aury nawet jesienią i zimą wciąż można się bawić, tyle że letnie imprezy w plenerze i koncerty na świeżym powietrzu trzeba będzie zastąpić wyjściami na bankiety, do klubów bądź do restauracji. Aby właśnie w tych miejscach zadać szyku i pokazać wszystkim swoje wyczucie stylu oraz znajomość trendów, wystarczy oprzeć stylizację na cekinach i z tych maleńkich uroczych dżetów utworzyć główny motyw całego stroju. Wieczorowe stroje nie muszą być nudne. Klasyczna mała czarna zyska nieco pikantnego charakteru i niezwykłego uroku, jeżeli tylko zostanie pokryta w części warstwą błyszczącej tkaniny albo gdy zostanie przyodziana krótką cekinową kurteczką. Błysk robi wrażenie, ale z nim – jak i z różem – trzeba uważać. Jeden cekinowy element w zupełności wystarczy. Gdy błysku jest za dużo, zwykle dochodzi do niebezpiecznego graniczenia z czymś tandetnym i mało eleganckim.

Wzory przełamujące pluchę

Letnie sukienki w kwiaty wcale nie muszą zostać schowane do szafy przed nadejściem jesieni czy zimy. Warto właśnie zostawić je gdzieś na wierzchu, by nosić je nawet podczas niepogody, zakładając je do grubych rajstop lub wysokich ciepłych skarpet, a bezpośrednio na nie zarzucać wełniane swetry lub zapinane kardigany i oczywiście puchowe kurtki bądź trencze. Jesień i zimę trzeba sobie jakoś umilić i ożywić. Modne kolorowe i właśnie radosne w wyglądzie pointy będą wprowadzać odrobinę optymizmu do zwyczajowo stonowanych i zarazem zwyczajnych stylizacji. Brązy, szarości i czernie kojarzą się z jesienią, ale warto dodawać do nich przynajmniej pojedyncze ciekawsze detale. Projektanci nakłaniają zwłaszcza do korzystania ze wzorów kojarzonych z naturą – jesienią i zimą 2022/2023 modne będą motywy egzotycznych kwiatów oraz różne inne motywy roślinne, wspaniale przełamujące typową szarość chłodniejszej aury.