Jak dobrać sukienkę koktajlową dla siebie?

Square

W arsenale kobiety są dwa rodzaje sukienek, których rozróżnienie jest bardzo ważne — wieczorowe i sukienki koktajlowe. Suknia wieczorowa wyróżnia się długością do podłogi, drogimi luksusowymi tkaninami i wykończeniami. Natomiast o sukience koktajlowej porozmawiamy w niniejszym artykule.

Sukienki koktajlowe — historia i rzeczywistość

Historia mówi, że sukienka koktajlowa pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w czasach „prohibicji”. Młode panie tańczyły w nich Charlestona z miniaturowymi torebkami w ręku i malutkimi kapeluszami. Zwyczajem było również noszenie długich rękawiczek, gdyż suknia zawsze była bez rękawów.

Czym więc jest dziś sukienka koktajlowa? Główna cecha jest niezmienna — nie jest długa (do kolana lub nieco powyżej lub poniżej). Zasadniczo sukienki koktajlowe są bez rękawów, ale ta zasada nie jest bezwzględnie konieczna, wiele gwiazd nierzadko jej nie przestrzega.

Suknie wykonane są z jedwabiu, szyfonu, aksamitu. Wystrój może być, ale niezbyt aktywny. Monochromatyczne sukienki są również bardziej mile widziane (zwłaszcza jeśli impreza jest poważna i tradycyjna), chociaż niektóre nadruki mogą być odpowiednie (tylko nie krzykliwe, jak na przykład zwierzęce).

Sukienki koktajlowe (zobacz tutaj) są przeznaczone na imprezy, które odbywają się przed godziną 19.

Jak wybrać sukienkę koktajlową dla siebie?

Wybierając sukienkę koktajlową, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swój typ sylwetki oraz typ kolorystyczny, a dopiero potem wybrać, jak bardzo jest ona aktualna, modna i piękna. Ponieważ wybór niewłaściwego stylu lub koloru może zrujnować Twój wygląd, ukryć zalety i podkreślić wady.

Przede wszystkim należy określić kształt swojej figury.

Kształt gruszki

Charakterystyka — szerokie biodra i wąska góra.

Rekomendacja — sukienka koktajlowa z luźną, rozkloszowaną spódnicą. Nie należy jednak przesadzać z warstwowością i falbankami. Dół nie powinien być przeładowany, tylko po prostu ukryty. Góra może być z odkrytymi ramionami, to optycznie ją nieco poszerzy. Dekor lub draperia pomogą również w rozproszeniu akcentów, odciągnięciu uwagi od dołu.

Kształt marchewki

Cechy charakterystyczne — wąskie biodra, ale szerokie ramiona.

Zalecenie — nie otwierać ramion, odmówić dekoracji, draperii na górze sukni, niech to będzie tak proste, jak to możliwe. Spódnica powinna być jednak swobodna i lejąca.

Kształt jabłka

Charakterystyka — koncentracja objętości w środkowej części ciała. Często zgrabne nogi i ręce, ale za to ciężkie ciało, brzuszek i duże piersi.

Rekomendacja — sukienka koktajlowa z wysoką talią, rękawami ¾ i luźną spódnicą. Taki strój sprawi, że sylwetka będzie bardziej harmonijna i ukryje pewne obszary problemowe. Również jest to odpowiedni strój, pod który należy założyć bieliznę korygującą.

Chłopięca sylwetka

Charakterystyka — słabo ukształtowana talia, w której górna i dolna część są mniej więcej tej samej szerokości.

Zalecenie — wybierz sukienki z podkreśloną talią.

Kształt klepsydry

Charakterystyka — szczupła talia, duże biodra i biust, harmonijne proporcje.

Rekomendacja — obcisła sukienka koktajlowa.