Torebki crossbody – co to takiego, jak je nosić?

Square

Praktycznie żadna kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez torebki, w której może pomieścić niezbędne przedmioty. Najlepsze torebki to takie, które są praktyczne i komfortowe do noszenia – czyli świetnie będą nadawały się torebki crossbody. To inaczej listonoszki, torebki przewieszone paskiem po skosie przez ramię do przeciwległego biodra. Model ten wyróżnia się od standardowych torebek niezwykłą wygodą.

Torebka crossbody – czym jest?

Listonoszki, bo tak nazywane są torebki crossbody, noszone na ukos, często mają regulowany pasek, dzięki czemu można dostosować ją pod swój wzrost i wagę. Ten model pozwala na pełne komfortu ruchy, nieważne czy będziemy na spacerze, w pracy czy rowerze. Ten rodzaj modelu jest w stanie zastąpić każdą inną torebkę, przez co chętnie sięga po nią każda kobieta. Przewieszona przez ramię torebka szczególnie nada się w okresie letnim, zastępując plecak, czy zwykłą torebkę na ramię.

Do czego nosić torebki crossbody?

Tak naprawdę ten rodzaj torebki będzie świetnym uzupełnieniem dla każdej stylizacji. Jest idealna do noszenia na co dzień, do pracy czy szkoły. Listonoszki szczególnie dobrze komponują się ze stylizacjami, które składają się przede wszystkim z:

  • szortów
  • sukienki
  • jeansów
  • koszuli
  • spódnic i spódniczek

Żeby dobrze dopasować torebki crossbody, należy wziąć pod uwagę warianty kolorystyczne całej stylizacji i dopasować torebkę pod kolor. Przykładowo dla białych akcentów kolorystycznych dobrze będzie wybrać torebkę w kolorze beżowym, cielistym, czarnym lub białym. Warto też zwracać uwagę na wielkość torebki, by nie krępowała ruchów przy poruszaniu się i machaniu rękami.

Torebki dosłownie na każdą okazję

Listonoszki ze względu na wygodę noszenia nadają się na każdą okazję – od wyjścia do sklepu, spotkanie biznesowe po uczelnię i szkołę. Można zdecydować się na pojemniejsze torebki, jak i na te, które zmieszczą zaledwie kilka potrzebnych rzeczy. Najważniejsze jest jednak to, by odpowiednio były dopasowane do całej stylizacji.