Jak stylizować leginsy?

Square

Leginsy to niezwykle uniwersalny element damskiej garderoby, z drugiej strony trzeba też umieć je odpowiednio stylizować. Źle dopasowane leginsy bezlitośnie podkreślą każdy element kobiecej sylwetki. Te dobrze dopasowane zapewnią wygodę i dodadzą właścicielce pewności siebie. A zatem czym kierować się na zakupach?

Jak wybrać leginsy dla siebie?

leginsy

Leginsy powinny być dopasowane do kobiecej sylwetki. Jeżeli mamy wystający brzuch i tak zwane boczki, to świetnym wyborem będą leginsy z podwyższonym stanem. Panie o zaokrąglonej sylwetce powinny wybierać spodnie z dłuższą nogawką. Kolejna sprawa, to materiał. Ten o grubszym splocie pomoże ukryć cellulit i nadmiar kilogramów. 

Warto też zwrócić szczególną uwagę na wzory. One również pomogą sprytnie zamaskować niedoskonałość kobiecej figury i podkreślić zalety. Podłużne pasy lub kolorowe wstawki  wysmuklą optycznie sylwetkę. Natomiast fantazyjne printy podkreślą zgrabną pupę i nogi. Uważajmy na nadmiar kolorów i wzorów. Bajecznie kolorowy dół będzie dobrze wyglądał  w zestawieniu z raczej stonowaną górą. 

Góra i dół…

Na co dzień do leginsów lepiej wybrać dłuższe bluzki czy swetry. Dobrze sprawdzą się bardzo wygodne i kobiece tuniki. Dzięki temu będziemy czuć się swobodnie, a jednocześnie elegancko. Złaszcza jeśli chcemy założyć leginsy do pracy. Pamiętajmy, że leginsy nie nadają się na strój do pracy, jeśli obowiązuje nas formalny dress code…