Mode męskie bluzy – czym się powinny charakteryzować?

Square

Męska odzież przyjmować może wiele postaci. Może to być elegancki garnitur, pięknie wyprasowana biała koszula, czy też jeansy, T-shirt oraz sweter. Jak się jednak okazuje, ostatnimi czasy prawdziwą furorę w męskim świecie wywołują bluzy. Dlaczego warto mieć takie ubranie, a także jak wybrać bluzę męską, aby była ona odpowiednia pod każdym kątem?

Dlaczego męskie bluzy są dobrym wyborem?

Za co panowie cenią bluzy? Jeśli chce się to zrozumieć, należy w pierwszej kolejności poznać męski punkt wiedzenia na odzież i modę. Nie da się ukryć, że jest ona traktowana przez mężczyzn dość przedmiotowo i bardzo praktycznie. Jeśli więc trafią na ubranie, które będzie ładne, a dodatkowo będzie można je wielokrotnie w różnych sytuacjach wykorzystywać, szybko stanie się elementem męskiej szafy.

Czy taka właśnie jest bluza? Trudno się z tym nie zgodzić, gdy widzi się, jak wiele może ona mieć zastosowań. Przede wszystkim jest ona bardzo chętnie wykorzystywana w warunkach domowych. W połączeniu z wygodnymi spodniami typu dres jest idealnym zestawem wypoczynkowym. Nie oznacza to wcale tego, że nie nadaje się ona do nieco bardziej eleganckich zastosowań. Jeśli tylko posiada się odpowiedni model, bez trudu można w niej chodzić do pracy lub szkoły, a także na randki do kina lub restauracji.

Jak wybrać fason bluzy?

Jak więc widać, choć bluza jest naprawdę bardzo interesującym rodzajem ubrania, to jednak wiele w jej przypadku zależy od tego, jak będzie ona wybrana. Jak to zatem wygląda od strony najważniejszej sprawy, czyli tego, jaki będzie jej fason?

Jednym z najważniejszych elementów każdej bluzy, który wpływać będzie na jej przeznaczenie, jest kaptur. Jest to często spotykany dodatek na bluzach, który znacznie poprawia ich praktyczność. Dzięki niemu bez trudu można np. biegać lub też pracować w zimniejsze oraz bardziej deszczowe dni. Niestety kaptur bywa także problemem, ponieważ nadaje bluzie nieco bardziej sportowego i luźnego charakteru, przez co element ten często wyklucza bluzę z nieco bardziej formalnych okoliczności użytkowania. Jeśli chce się więc używać bluzy np. jako stroju na uczelnie, lepiej z kaptura zrezygnować.

Jak wybrać kolor bluzy?

Nie mniej ważną sprawą związaną z wyborem bluzy jest to, jaka będzie jej estetyka. Chodzi w tym wypadku o to, jaki będzie ona miała kolor, lecz również o to, jakie będą na niej obecne nadruki. Jak to wszystko powinno wyglądać w szczegółach?

Kolor bluzy określa naprawdę wiele jej cech. W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że powinien odnosić się on do wagi osoby, która będzie bluzę nosiła. Jeśli kupuje się bluzę dla osoby nieco szczuplejszej, to dla uzyskania efektu poprawienia sylwetki poleca się modele o jaśniejszych kolorach. Dodatkowo zalecane jest umieszczenie na klatce piersiowej jakiegoś wzoru, który będzie wizualnie nieco ją rozszerzał. Zupełnie odwrotnie powinno to jednak wyglądać w przypadku wybierania bluzy dla osoby z nadwagą. W tym wypadku powinna być ona nieco ciemniejsza, a najlepiej czarna. Co bardzo ważne, powinna być pozbawiona nadruków, a także powinna być nieco dłuższa. Pozwoli to wizualnie zrzucić nieco zbędnych kilogramów.

Jak wybrać materiał bluzy?

Na sam koniec sprawa dla wielu osób oczywista, a dla innej grupy osób stanowiąca zupełną nowość. Chodzi w tym wypadku oczywiście o wybranie męskiej bluzy pod kątem jej materiału wykonania. Żeby móc zrozumieć, jakie tworzywa wybrać, w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czym powinna się charakteryzować idealna bluza.

Powinna być ona w pierwszej kolejności ciepła, miła w dotyku, a także przewiewna. Powodować to będzie, że będzie stanowiła zabezpieczenie przed zimnem, a jednocześnie pozwoli zachować dobrą cyrkulację powietrza. Idealnie w tym celu sprawdzi się np. bluza bawełniana, która dodatkowo jest antyalergiczna, a także całkowicie bezpieczna dla skóry. Oczywiście nie jest ona wolna od wad. Minusem bawełny jest wysoka nasiąkliwość, a to sprawia, że dość długo ona schnie po praniu, a także bywa nieprzyjemna, gdy zmoczy ją deszcz.