Wygodne czapeczki dla noworodka

Square

Świeżo upieczone mamy mogą mieć małe problemy z wyborem czapeczki dla noworodka. Przede wszystkim nie da się dokładnie określić jak duże będzie dziecko.

Wybór czapeczki dla niemowlaka

czapeczki dla noworodka

Oczywiście można to wstępnie oszacować na podstawie badań USG przeprowadzonych przez ginekologa, ale nigdy nie ma stu procent pewność. Czapka dla niemowlaka nie może uciskać główki i musi być wygodna. Małe dzieci raczej nie lubią nosić czapek i szybko je zdejmują, dlatego też powinna być wykonana z delikatnego materiału, który jest miły w dotyku i nie podrażnia skóry. Ważny jest także rozmiar czapki, ponieważ nie może być zbyt mała, ani zbyt duża. Lepiej, żeby od środka nie wystawały żadne nitki lub przeszycia, ponieważ mogą one odciskać ślady na główce noworodka. Dziecko będzie się niestety pocić, jeżeli czapka będzie zbyt ciepła. Czapka niemowlęca nie jest potrzebna, jeżeli dziecko siedzi w domu. Całkowicie wystarczająca jest temperatura 16 stopni Celsjusza w mieszkaniu. Jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat warto się wyposażyć w kilka modeli czapeczek. Później może nie być na to czasu, dlatego można to zrobić podczas ciąży.

Rozmiar czapki

Najlepiej kupować czapki od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Badania USG nie są idealnie dokładne, dlatego trzeba założyć pewien margines błędu. Większość rodziców kupuje kilka zestawów ubranek, żeby być przygotowanym na taką ewentualność. Oczywiście trzeba wydać trochę pieniędzy, ale przynajmniej później ma się to już z głowy. Obwód głowy noworodka wynosi mniej więcej 36 – 38 cm. Głowa rośnie jest bardzo szybko, dlatego nie można cały czas używać tej samej czapki. Niezrośnięte ciemiączka u dzieci sprawiają, że zbyt ciasne nakrycie głowy jest szkodliwe. Warto brać ze sobą czapeczki dla noworodka z TXM.pl na dwór, ponieważ pogoda może się zmienić diametralnie w kilka sekund. W sezonie letnim lepiej wybrać przewiewną czapeczkę bawełnianą, która zapewni ochronę przed promieniami słonecznymi oraz wiatrem. Niezwykle ciekawe są także opaski na uszy, które cieszą się coraz większą popularnością.