Sukienka maxi z rozcięciem – idealny strój na wiele okazji

Square

Pośród wielu różnorodnych damskich kreacji sporym zainteresowaniem cieszy się sukienka maxi z rozcięciem. Taki krój bowiem doskonale podkreśla walory kobiecej sylwetki, a jednocześnie zapewnia dużą wygodę jej noszenia. Bardzo wiele modeli takich sukienek sprawia, że każda pani bez większych problemów może znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Sukienki z rozcięciem na każdą porę roku

Sukienki maxi z rozcięciem to bardzo wiele różnorodnych modeli, dzięki czemu można je dopasować bez względu na panującą porę roku. Dół sukienki zazwyczaj składa się z podszewki i warstwy wierzchniej, niezwykle często materiałem do ich produkcji jest szyfon, który pięknie się układa i dobrze prezentuje w każdym modelu. Górna część sukienki może posiadać rękawy, dzięki czemu doskonale nadaje się na chłodniejsze dni lub też może być w wersji nieco lżejszej, czyli na ramiączkach lub też nawet bez nich.

Jak dopasować sukienki z rozcięciem

sukienka maxi z rozcięciem

Sukienki maxi z rozcięciem (link) dobrze prezentują się na każdej sylwetce, jednak ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Szczupłe kobiety dobrze będą wyglądać w każdym fasonie, jednak panie o pełniejszych biodrach powinny unikać modeli z odcięciem w pasie i mocno pomarszczoną dolną częścią. Takie modele znacznie bardziej uwydatniają biodra, a ponadto sukienka może nie układać się dobrze. Ważne jet także to, czy wybrana sukienka wykonana jest z materiałów z domieszką elastycznych włókien. Takie znacznie lepiej przylegają do sylwetki, dzięki czemu uwydatniają wszystkie walory kobiecej sylwetki.