Jak działa biustonosz samonośny?

Square

Biustonosz samonośny od kilku lat staje się coraz bardziej popularnym produktem. Jednak panie nie zawsze wiedzą dokładnie jaka jest zasada jego działania i jak go właściwie stosować. Jego zadaniem jest przede wszystkim wymodelowanie i podtrzymanie biustu bez stosowania ramiączek i podobnych elementów, znanych z tradycyjnych staników.

Odpowiedni wybór rozmiaru

Biustonosz samonośny to niezwykle prosta konstrukcja, składająca się z dwóch miseczek, złączonych ze sobą zazwyczaj wiązaniem. Miseczki obejmują piersi, zaś przy pomocy wiązania może biust modelować tak, aby spełniał oczekiwania kobiety. Wewnątrz miseczek znajduje się wysokiej jakości silikon, który sprawia że bez dodatkowych elementów doskonale trzymają się one na piersiach. Dlatego właściwy wybór biustonosza samonośnego rozpocząć należy od dobrania miseczek o właściwej głębokości. Tylko wtedy bowiem biustonosz będzie odpowiednio spełniał swoją rolę.

Jak dbać o biustonosz samonośny?

Aby odpowiednio utrzymywał się na piersiach, należy właściwie dbać o takie biustonosze. Przede wszystkim konieczne jest regularne mycie silikonu, znajdującego się wewnątrz miseczek. Pot i inne zabrudzenia sprawiają bowiem, że nie trzyma się piersi ta dobrze, dlatego należy je usuwać dzięki czemu ma zawsze jak najlepsze właściwości. Należy również pamiętać o tym, aby najpierw nałożyć miseczki na właściwe miejsce i dopiero wtedy rozpocząć regulowanie biustonosza.