Maseczki ochronne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Square

Pandemia koronawirusa sprawiła, że życie praktycznie każdej osoby na świecie bezpowrotnie uległo zmianie. W związku z bardzo dużą możliwością zakażenia się koronawirusem należy stosować się do zaleceń przeciw epidemiologicznych. Jednym z nich jest obowiązek zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Maseczki ochronne są obecnie obowiązkowym wyposażeniem każdej osoby, niezależnie od jej wieku czy płci. W związku z taką sytuacją wiele osób ma problem z odpowiednim wyborem maski. W tym tekście zostanie poruszony właśnie ten temat.

Maseczki ochronne – ochronna maseczka

Maseczki ochronne na twarz są obecnie dostępnie w praktycznie każdym sklepie, również online (zobacz np. maseczki ochronne w sklepie Greenpoint) oraz wielu punktach usługowych. Dlaczego? Są one bowiem jednym z najbardziej skutecznych narzędzi ochronnych w walce z koronawirusem. W związku z tym, że ich dostępność na rynku jest naprawdę ogromna, to powstaje następujący dylemat: jaką maseczkę kupić? Odpowiedz na to pytanie nie jest niestety taka prosta i zależy od bardzo wieli czynników.

Ochronna maseczka – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej maseczki ochronnej jest dosyć skomplikowany. Osoby zapracowane i nie mające czasu powinny zdecydowanie zakupić duże opakowanie jednorazowych maseczek, należy jednak pamiętać by bezwzględnie używać ich tylko jeden raz. Maseczka wielorazowa jest zdecydowanie bardziej wydajana, jednak należy ją prać z użyciem detergentu po każdym wyjściu z domu. Maseczki wielorazowe są jednak zdecydowanie bardziej proekologiczne i nie obciążają i tak mocno zniszczone środowiska naturalnego.