Modne chusty i ich zastosowanie

Square

Chusty, apaszki czy szale to obowiązkowy i ponadczasowy dodatek damskiej garderoby – zrobiony z jedwabiu albo innych równie delikatnych materiałów. Z reguły nosi się je na szyi, ale mają one o wiele więcej zastosowania. Chyba jedynie granice kobiecej wyobraźni mogą postawić tamę dla sposobów jej wykorzystania w garderobie.

Tradycyjnie, czyli w okolicach twarzy

Apaszki damskie wiązane na szyi (zobacz apaszki tutaj) wyczarują z pewnością doskonałe obramowanie dla naszej twarzy. Odpowiednio dobrany kolor czy styl wiązania może zdziałać cuda z naszym wyglądem i pomóc zatuszować mankamenty urody zwłaszcza u nieco starszych pań. Równie ciekawe jest wykorzystanie chusty do fantazyjnego związania włosów. Możemy zastąpić nią frotkę czy spinkę do upięcia koka albo nawet opaskę. Modne chusty na szyję mogą być również noszone jako żabot, spięte ozdobną broszką, albo wsunięte lekko pod materiał bluzki.

Oryginalne wykorzystania

Nieco inną formą, w jakiej może być noszona modna apaszka jest chociażby użycie jej jako paska do spodni czy sukienki. Ten kolorowy dodatek z pewnością będzie przykuwał uwagę, podkreślając tym samym naszą talię. Możemy również przerzucić chustę przez pasek torebki albo zawiązać na nadgarstku jako oryginalną bransoletkę. Innym, nieco egzotycznym sposobem noszenia modnej chusty jest owinięcie jej wokół głowy niczym turban. Ten sposób sprawdzi się najlepiej latem i zarazem pomoże chronić włosy przed mocnym słońcem. Zatem modne chusty na szyję nie są jedynym sposobem ich noszenia. Spróbujmy bawić się modą za pomocą apaszek i chust.