Najbardziej eleganckie szlafroki damskie

Square

Szlafrok damski to część ubrania, która służyć może nie tylko okryciu się po kąpieli, ale również może być bardzo wygodnym ubraniem do chodzenia po domu na co dzień. Szlafroki mogą występować w różnych krojach i wersjach, a także są wykonywane z różnorodnych materiałów. Jednak niektóre z nich są uznawane za bardziej eleganckie od innych.

Szlafroki zwykłe i niezwykłe

Ubranie na siebie ciepłego i miękkiego szlafroka po relaksującej kąpieli to oczywiście prawdziwa przyjemność. Dla wielu osób to również dobry strój do tego, żeby przygotować śniadanie, czy posiedzieć przy dobrej książce po wieczornym prysznicu. Warto jednak wiedzieć, że szlafroki dostępne na rynku bardzo różnią się od siebie. Najczęściej spotkać można w sklepach szlafroki wykonane z grubej, ale miękkiej bawełnianej tkaniny, albo szlafroki polarowe. Często są one jednokolorowe i pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. W niektórych sklepach można kupić jeszcze wychodzące z mody szlafroki damskie frotowe, które są nieco szorstkie, ale wiele osób bardzo je lubi. Szlafroki mogą też być o wiele bardziej eleganckie. Używa się do ich produkcji tkanin takich jak wysokiej jakości egipska bawełna, adamaszek, czy satyna. Szlafroki tego rodzaju często spotykane są w kolorowych wzorach z nadrukami, albo haftami. Najdroższe szlafroki tego rodzaju to koszt, który nierzadko dorównuje cenom eleganckich ubrań dziennych. Do produkcji szlafroków często wykorzystuje się dziś również różnego rodzaju tkaniny syntetyczne, czy półsyntetyczne, jak na przykład popularne włókno bambusowe. Szlafroki takie są nie tylko wygodne, ale również bardzo praktyczne, ponieważ takie tkaniny zapewniają duży komfort zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach. Warto jeszcze wspomnieć, że szlafroki damskie dostępne są dziś w różnorodnych krojach. Na rynku znaleźć można zarówno szlafroki długie do kostek, jak i bardzo krótkie, z długimi i krótkimi rękawami. Coraz częściej spotyka się szlafroki z kapturem. Istotna różnica jest również pomiędzy szlafrokami zimowymi i cienkimi szlafrokami letnimi.

Najbardziej eleganckie kroje szlafroków

Eleganckie kroje szlafroków mogą być bardzo różne i aby odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak taki szlafrok powinien wyglądać, warto zastanowić się nad tym, do czego jest używany. Dla wielu osób szlafrok to po prostu ubranie, które zakładamy na siebie po kąpieli, zanim przebierzemy się w inne. Jednak nie taka jest rola szlafroków eleganckich – choć oczywiście również do tego mogą służyć. Tego rodzaju szlafrok to część ubrania, która może posłużyć w bardzo luźnych sytuacjach w domu. Eleganckie szlafroki nie muszą mieć bardzo wyrafinowanego kroju. Odznacza je raczej użyty materiał i jakość wykonania. Często stylizuje się je jednak na różnego rodzaju egzotyczne typy ubrań, jak na przykład szlafroki stylizowane na kimono. 

Materiały inne niż wszystkie

Elegancki szlafrok dla kobiety może być wykonany z zarówno bardzo grubej i sztywnej, jak i cienkiej i lejącej się tkaniny. Wszystko zależy oczywiście od przeznaczenia szlafroka. Bardzo często wykorzystywaną ostatnio tkaniną jest wysokiej jakości egipska bawełna o charakterystycznym, grubym splocie. Tego rodzaju szlafroki najczęściej wykonywane są jako jednobarwne, aczkolwiek czasem można spotkać również takie, do produkcji których użyto włókien w różnych odcieniach. Tego rodzaju tkanina świetnie nadaje się na nieco grubsze szlafroki zimowe. Jest gruba, ciepła i przyjemna w dotyku (choć może czasem być nieco szorstka), ale nie sztywna, dzięki czemu bardzo dobrze układa się na ciele.

Z kolei szlafroki letnie często wykonuje się z bardzo cienkich, a nawet zwiewnych tkanin. W ostatnim czasie modne są na przykład damskie szlafroki adamaszkowe. Adamaszek jest tradycyjną tkaniną o dość skomplikowanym, przyjemnym dla oka i miłym w dotyku splocie. Dawniej wykonywany był przede wszystkim z jedwabiu, dziś najczęściej spotyka się adamaszek bawełniany. Bardzo atrakcyjne są również szlafroki z lejącej się satyny, która doskonale podkreśla kształty ciała, choć to oczywiście propozycja dla nieco odważniejszych pań.