Co zapakować dziewczynce na wakacyjny wyjazd na kolonie

Square

Pakowanie walizki na obozy i wakacyjne kolonie to zawsze spore wyzwanie. Zwykle nie chce się obciążać dziecka za dużym bagażem, natomiast potrzebne są ubrania na różne warunki pogodowe. Na szczęście wystarczy poznać kilka tajemnic pakowania i doboru ubrań, aby raz na zawsze przestało to być uciążliwe.

Wygodne ubrania dla dziewczynek

Legginsy dla dziewczynek (tu) to doskonała opcja podczas pakowania walizki na wyjazdy na kolonie i obozy. Takie wygodne bawełniane legginsy sprawdzają się przecież w wielu sytuacjach. W walizce zajmują dużo mniej miejsca niż typowe spodnie. Zamiast kilku par jeansów wystarczy włożyć kilka par legginsów. Bawełniane getry wystarczy przeprać wieczorem, a na rano będą już suche. Niestety nie można tego samego powiedzieć o dżinsach. Legginsy dla dziewczynek świetnie sprawdzają się do tunik i bluzek. Są wygodne podczas wszelkich aktywności sportowych i ruchowych, dlatego warto włożyć je do walizki, gdy jedzie się w góry. Sprawdzą się też jako dół od piżamy. Warto kupić miękkie wygodne getry w kolorze czarnym czy szarym, bo to jedna z najbardziej uniwersalnych rzeczy w szafie dziewczynki.

Wygodne góry

Legginsy to najbardziej wygodna opcja jeżeli chodzi o tak zwane doły. Co wybrać na górę? Warto postawić na koszulki uszyte z bawełny oraz tuniki. Zawsze przydają się też ubrania uszyte z nowoczesnych tkanin technicznych, bo bardzo szybko wysychają. Podczas aktywnych wypadów w góry takie rzeczy są niezastąpione.