Podwiązka – topowy drobiazg na szczęście

Square

Podwiązka to uroczy dodatek na szczęście dla panny młodej i na studniówkę. Zajmuje wysokie miejsce w rankingu gadżetów, bez których panna młoda oraz maturzystka na studniówce nie może się obejść, aby zgodnie z miłym przesądem zapewnić sobie powodzenie.

Co to jest podwiązka i jej historia

Podwiązki pochodzą ze średniowiecza, kiedy były używane głównie przez kobiety do podtrzymywania pończoch. Ten pasek materiału często bardzo ozdobny był nieodzownym atrybutem modnych kobiet, a także mężczyzn, którzy traktowali ten drobiazg mniej użytkowo, a bardziej jako uzupełnienie stroju.

Dzisiaj podwiązka (zajrzyj tutaj) jest elastyczną opaską na udo. Uszyta z koronek lub satynowych tkanin może być klasycznie prosta lub bardzo dekoracyjna.

Podwiązka na ślub i studniówkę

Panna młoda podwiązkę mieć musi, aby zapewnić sobie szczęście i powodzenie w małżeństwie. Ten miły zwyczaj jest bardzo powszechny, a ślubne podwiązki występują w niezliczonej ilości wzorów. Łączy je wszystkie dominujący kolor biały. Podwiązkę powinien zdjąć z uda żony świeżo poślubiony małżonek podczas nocy poślubnej.

Czerwona podwiązka to obowiązkowy element stroju wszystkich uczestniczek studniówek. Ma za zadanie zapewnić przyszłym maturzystkom szczęście na maturze. Może nie ma decydującego wpływu na pozytywny wynik egzaminu maturalnego, ale nigdy nie zaszkodzi dodatkowa pomoc.

Sympatyczny dodatek, jakim jest podwiązka jest symbolem kobiecego seksapilu.